ساعت: ۱۱:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۲/۹ شناسه خبر: 14702

دانش‌آموزان مدرسه‌ای در سیرجان دیوار قدیمی مدرسه را به صورت برجسته با شکل‌های آثار باستانی نقاشی کردند.

به گزارش“سیرجان خبر”  تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستان استعدادهای درخشان حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای سیرجان در اقدامی جالب دیوار قدیمی مدرسه خود را با نقاشی رنگ و روغن به صورت برجسته به آثار باستانی مزین کردند.

محمدعلی دیانی اظهار داشت: امسال به این مدرسه نوساز آمدیم و یکی از دیوارهای قدیم در حیاط مدرسه که زیبایی مدرسه را از بین برده بود و ریزش داشت با تعدادی از دانش‌آموزان در اوقات فراغت مدرسه تصمیم به نقاشی روی این دیوار گرفتیم.

حمیدرضا رادفر یکی دیگر از دانش‌آموزان گفت: ما به آثار باستانی که میراث گرانبهای گذشتگان است، علاقه داریم با توجه به اینکه مسئولان به این دیوار توجهی نداشتند و هزینه‌ای هم برای نگهداری آن پرداخت نمی‌کردند به این نتیجه رسیدیم که بهتر است در این دیوار گچی نقش‌آفرین آثار باستانی سیرجان باشیم تا سایر دانش‌آموزان حداقل تصویر این آثار را ببینند.

سیدعبدالله هاشمی مدیر این مدرسه نیز گفت: این مدرسه بودجه کافی برای ساخت این دیوار را نداشت که با ابتکار نوجوانان دانش‌آموز ضمن اینکه یک ابتکار هنری جالب بود با کمترین هزینه بازسازی شد.

وی افزود: 30 نفر از دانش‌آموزان این دبیرستان 120 متر مربع نقاشی برجسته آثار باستانی سیرجان را روی این دیوار به یادگار گذاشتند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده