ساعت: ۰۹:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۹/۲۸ شناسه خبر: 13134

نمایش خرابه شام با موضوع اسارت و خرابه شام و حضرت رقیه (س) و تشابه تاریخ کربلا با قیام مردم ایران اسلامی از سال 57 تاکنون تا پایان ماه صفر هر شب در سیرجان به روی صحنه می‌رود.

به گزارش“سیرجان خبر” نمایش جذاب غریب مدینه ثمره تلاش 25 نفر از جوانان و نوجوانان و کودکان سیرجانی است که پس از یک ماه تمرین شب گذشته در مجتمع فرهنگی هلال‌احمر سیرجان به روی صحنه رفت و با استقبال خوب و گسترده مردم روبه‌رو شد.

محمدرضا ولی‌قدس کارگردان این نمایش اظهار داشت: در این نمایش که زندگی کوتاه اسارت کودکان و اسرای کربلا و خرابه شام را به روی صحنه می‌آورد به گونه‌ای توسط هنرمندان کودک و جوان بازی شد که جذابیت این خاطره تاریخی و دینی را زنده می‌کند.

وی افزود: در این نمایش صحنه‌های انقلاب اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس و جبهه‌های رزمندگان را مرتبط با انقلاب کربلا‌ی امام حسین (ع) به تصویر می‌کشند که خرابه شام گوشه‌ای از این مظلومیت و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم ظالمان است.

فهیمه فروتنی منشی صحنه‌های این نمایش فراهم شدن کار پس از یک ماه تمرین را از استعداد بازیگران عنوان کرد و گفت: در صحنه‌های مختلف آنقدر جذابیت بود که بیننده این نمایش را به صورت واقعی تصور و ابراز احساسات می‌کرد.

در پایان این نمایش تعدادی از تماشاچیان نیز ابراز داشتند: تاکنون به اهمیت نمایش‌ها توجه نکرده بودیم و این صحنه‌ها هم واقعیت اسارت و مظلومیت خاندان سیدالشهدا (ع) را می‌رساند و هم مرتبط با انقلاب اسلامی ایران افتخارات را به تصویر می‌کشد.

گفتنی است، نمایش خرابه شام با موضوع اسارت و خرابه شام و حضرت رقیه و تشابه تاریخ کربلا با قیام مردم ایران اسلامی از سال 57 تاکنون تا پایان ماه صفر هر شب در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع هلال‌احمر سیرجان به روی صحنه می‌رود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده