ساعت: ۱۵:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ شناسه خبر: 24135

حادثه چپل هیل یک بار دیگر ثابت کرد که دفاع از حقوق انسان ها و ارزش داشتن حقوق آن ها بدون در نظر گرفتن رنگ و نژاد و ملیت و مذهب آن ها بزرگترین دروغی است که غربی ها می گویند و بر آن اصرار دارند.

“سیرجان خبر”، بعد از اینکه گرد و غبار طوفان همبستگی با قربانیان مجله هفتگی شارلی ابدو فرانسه فرو نشست و یخ نفاق صف اول این تظاهرات میلیونی در مرکز پاریس آب شد و همچنین عواطف صادق و کاذب نیز آرام گرفت، حقایق یکی پس از دیگری جلوه گر می‌شوند. چند هفته پیش سه افراط‌گرا طی عملیاتی به دفتر مجله شارلی ابدو حمله کردند و تعدادی از افرادی که در دفتر مجله حضور داشتند را کشتند. پس از این حادثه رسانه‌های غربی نوک پیکان حملات خود را متوجه اسلام و مسلمانان کرده و دین این سه فرد را مقصر اصلی این رویداد جلوه دادند بدون آنکه به افراط‌گرایی حاصل از ترویج عقاید داعشی و القاعده اشاره کنند.دیری نپایید و چند روز پیش یک شهروند آمریکایی سه دانشجوی جوان مسلمان را تنها به علت داشتن حجاب به قتل رساند اما رسانه‌های غربی و آمریکایی بدون هیچگونه واکنش قابل توجهی از کنار این جنایت عبور کردند

علت دورویی رسانه های غربی:

هویت و شالوده و هدف رسانه های غربی بر محوریت اسلام ستیزی و اسلام هراسی است و این هدف زمانی محقق می شوند که ماشه اسلحه در حوادثی زیر انگشت مسلمانان باشد نه اینکه مسلمانان هدف اسلحه قرار گیرند. در حادثه شارلی ابدو چون آن دو تروریست پرورش یافته فرانسه به نام اسلام و مسلمانان این کار را انجام دادند لذا بهره گیری سیاسی مطابق هدف آن ها بر اسلام ستیزی می باشد محقق گردید اما در حادثه غمبار چپل هیل قربانی آن مسلمانان بودند و این حادثه هیچ سنخیتی با اهداف پلید جامعه غرب نداشت که مورد توجه قرار گیرد.

نمایش مضحک سران کشورهای متعدد اروپایی در قالب راهپیمایی مبارزه با تروریسم با هدفی انجام شد که افکار عمومی خود و مردم اقصی نقاط جهان را منحرف نمایند و خود را به عنوان مدافعان حقوق بشر معرفی کنند، در حالی که خود این کشورها ریشه و پدید آورنده این گروه های تروریستی و تکفیری بودند، قوی ترین دلیل بر این سخن حضور دلقک این مراسم نتانیاهو نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی که دست او به خون هزاران بی گناه آلوده است. اما در حادثه چپل هیل اگر راهپیمایی توسط سران این کشورهای حامی تروریست انجام می شد برخلاف اصول و مبانی آن ها بود، مبانی آن ها ظلم و روحیه استکبار آن ها می باشد، اما اتفاق افتادن این دو حادثه در فاصله کوتاهی نسبت به یکدیگر با رفتار دو گانه از سران این کشورها مهر تایید دیگری بود بر سخنان و داعیه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در رابطه با کشورهای غربی و سران آن ها که حقوق بشر را حقوق بشری می دانند که تامین کننده اهداف پلیدشان باشند نه تامین کننده حقوق بشر به معنای واقعی آن.

از سوی دیگر رسانه ها و شخصیت های غربی تمام توان خود را بر این گذاشته اند که در افکار عمومی دنیا دین مبین اسلام را سمبل خشونت معرفی نمایند و در این راستا از هیچ کوششی جهت رسیدن به منافع خود دست بر نمی دارند لذا از این باب حمله و هجمه سنگینی بر علیه مسلمانان در حادثه شارلی ابدو انجام شد به گونه ای که این حقانیت را برای خود در دنیا جا بیاندازد که لازم است مسلمانان از این حادثه عذر خواهی و آن را محکوم کنند اما حادثه چپل هیل نشان از توحش در حال رشد در درون جامعه غرب خاصه آمریکا دارد و آمریکا و متحدان غربی اش که دست آن ها برای بسیاری از مردمان جهان در جنایات بی شمار آشکار شده است، توجه به این حادثه دوباره واقعیت موجود در رابطه با غربی ها را آشکار تر می سازد لذا بهترین راه کار، سکوت مرگبار آن ها در قبال این حادثه هولناک می باشد.

و این سوال پیش می آید که چرا کشورهای غربی ارتش خود را برای محافظت از مسلمانان اتخاذ نمی کند چون با توجه به رویکرد غرب که مبنای آن اسلام ستیزی و اسلام هراسی می باشد و با دفاع از مسلمانان و محافظت از جان آنان هیچ سنخیتی ندارد.

در سطح رسانه های غربی می بینیم که هزاران انسان بی گناه در سوریه و عراق به وحشیانه ترین صورت ممکن به خاک و خون کشیده می شوند اما کمترین توجه ای به آنان نمی شود و همین رسانه ها در قبال مرگ یک شهروند غربی در دنیا جار و جنجال به پا می کند، گویا حقوق بشر فقط از آن غربی ها است.

دولت فرانسه با اتخاذ سختگیری های بی مورد در خصوص مسلمانان و انواع جنایات در حق مسلمانان، این ادعا را یدک می کشد که مهد آزادی و تمدن اروپا است لذا حادثه چپل هیل یک بار دیگر ثابت کرد که دفاع از حقوق انسان ها و ارزش داشتن حقوق آن ها بدون در نظر گرفتن رنگ و نژاد و ملیت و مذهب آن ها بزرگترین دروغی است که غربی ها می گویند و بر آن اصرار دارند.

یادداشت:محمدحسین شاهمرادی/کارشناس مسائل سیاسی

 

Related Posts

وارد شده به عنوان admin. خروج »

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده