ساعت: ۰۶:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ شناسه خبر: 38840

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان گفت: همزمان با اولین روز از ماه محرم، احمد و محمود مداح الحسینی در یک اقدام نیک و ماندگار به طور جداگانه منازل مسکونی خود را وقف عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین کردند.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف استان، حجت الاسلام سید صادق طباطبایی، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان با اعلام اینکه همزمان با اولین روز از ماه محرم، دو منزل مسکونی در شهر سیرجان، وقف عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین شد؛ افزود: احمد و محمود مداح الحسینی در یک اقدام نیک و ماندگار به طور جداگانه منازل مسکونی خود را در راستای این امر مهم وقف کردند.

وی با بیان اینکه این منازل هر یک به مساحت 300 متر مربع و  با امکانات لازم با تولیت واقفین، آماده برگزاری مجالس روضه خوانی این ایام است؛ خاطرنشان کرد: ویژه برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی در آستان امامزادگان شاخص و محل موقوفات منطبق شهرستان برگزار می شود.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه نعمت الله مکی آبادی از دیگر خیرین، زمینی جهت ساخت مدرسه در شهر سیرجان وقف کرد؛ گفت: این ملک 1700 متر مربع مساحت دارد که توسط واقف جهت ساخت یک فضای آموزشی با تولیت اداره آموزش و پرورش شهرستان در قالب سنت حسنه وقف ثبت شده است.

طباطبایی با اشاره به ثبت این وقف ارزشمند، شمار موقوفات جدید امسال این شهرستان را 6 مورد عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع وقف در جامعه، واقفین جهت راهنمایی و مشاوره می توانند به دفتر مشاوره وقف های جدیدی این اداره مراجعه و نسبت به ثبت این سنت حسنه اقدام نمایند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده