ساعت: ۱۱:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۲/۹ شناسه خبر: 61796

ناصر رنجبر رزمنده سیرجانی گفت: رمز پیروزی در عملیات آزادسازی خرمشهر، روحیه مقاومت مردم و ایثار رزمندگان بود و این مقاومت رمز پیروزی ملت ایران در طول 42سال گذشته است.

به مناسبت گرامیداشت سالروز آغاز عملیات بیت المقدس ” سیرجان خبر” گفتگویی را با ناصر رنجبر یکی از رزمندگان سیرجانی که شاهد فتح خرمشهر بود را ترتیب داده است که در ادامه بخوانید.

ناصر رنجبر رزمنده سیرجانی که در عملیات بیت المقدس حضور داشته است در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: بعد از انقلاب وارد بسیج شده ام در سال 59 بعد از گذراندن 20روز دوره آموزشی در تهران پاسدار شدم و در سال 59 در جبه کردستان مشغول دفاع از میهن اسلامی شده ام و مدت 6ماه در کردستان فعایت داشته و در عملیات فتح المبین شرکت کرده ام و در این عملیات مجروح شدم، عملیات بیت المقدس که در تاریخ 1361/02/10 آغاز شد در محور قرارگاه نصر، به دلیل تاخیر در حرکت و وجود با تلاق در کنار جاده اهواز – خرمشهر و هم چنین تمرکز دشمن در شمال خرمشهر، نیروهای این قرارگاه نتوانستند به اهداف مورد نظر دست یافته و با قرارگاه فتح الحاق کنند و بنده به همراه جمعی از رزمندگان در این عملیات اسیر شدم.

رزمنده سیرجانی اذعان کرد: عملیات پیروزمندانه بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر پس از ۵۷۵ روز گردید،ضربه اساسی و تعیین کننده‌ای بر پیکر دشمن وارد ساخت و تمامی معادلات، و ذهنیت هایی را که در مورد توانایی و قابلیت‌های نظامی ایران وجود داشت، تغییر داد که بسیاری از کارشناسان نظامی و تحلیل گران رسانه‌های خارجی، در برابر سرعت عمل و ویژگی‌های عملیاتی نیروهای ایرانی به هنگام فتح خرمشهر، غافلگیر، مبهوت و شگفت زده شدند.

وی در خصوص اهداف عملیات بیت المقدس اذعان کرد: از مهم ترین اهداف عملیات بیت المقدس می توان به دفاع انهدام نیروهای متجاوز، آزادسازی خرمشهر با توجه به اهمیت استراتژیک و سیاسی آن، تهدید بصره برای وادار کردن عراق به پرداخت خسارت جنگ، خارج کردن شهرهای سوسنگرد، هویزه، پادگان حمید و جاده اهواز آبادان از برد توپخانه دشمن و آزادی جادۀ اهواز – خرمشهر اشاره کرد.

رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: رمز پیروزی در عملیات آزادسازی خرمشهر، روحیه مقاومت مردم و ایثار رزمندگان بود و این مقاومت رمز پیروزی ملت ایران در طول 42 سال گذشته است.

رنجبر گفت: توصیه ام به نسل جوان این است که از کشورشان و میهن اسلامی دفاع کنند و نگذارند بیگانگان بر کشورمان مسلط شوند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده