ساعت: ۱۷:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۲/۵ شناسه خبر: 52751

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: رونق حوزه‌های علمیه و تربیت افراد عالم و دانشمند در کشور موجب نگرانی دشمنان دین اسلام است.

به گزارش”سیرجان خبر”آیت‌الله سیداحمد خاتمی امروز در مراسم عمامه‌گذاری حوزه علمیه سفیران هدایت امام صادق (ع) سیرجان اظهار داشت: سیاست ما سیاست روشنی است ما مطیع ولایت هستیم و هرگونه برنامه‌ای را که ایشان دستور بدهند اجرا می‌شود و این خط مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن پیروزی را به دنبال دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در قضیه تروریستی خواندن سپاه دیدیم که همه اعم از دولت و مجلس و حوزه‌های علمیه و آحاد مردم وارد و متحد شدند و ترامپ مجبور به عقب‌نشینی شد.

وی با تشریح وابستگی و نوکرمآبی در زمان طاغوت گفت: آل پهلوی بدتر از آل فرعون بودند و در زمان طاغوت کشور و ملت ایران زیر نفوذ و چتر وابستگی آمریکا با همه ظلم‌ها و شکنجه‌ها بود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی مستقل شد و این استقلال قدرت و اقتدار نظام اسلامی را رقم زده است و همین هم موجب دشمنی آمریکا با ملت ایران و نظام اسلامی است.

خاتمی گفت: دشمنی‌های سردمداران کاخ سفید ازاول پیروزی انقلاب تا کنون ادامه دارد اما کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا پس از شکست خود در سیاست‌های خصمانه خود علیه ملت ایران گفت، سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن و نه در شیکاگو رقم می‌خورد بلکه سرنوشت آمریکا در تهران نقش می‌بندد و با این حرف می‌توان گفت، امروز باید ترامپ عقب‌نشینی در برابر مواضع جمهوری اسلامی داشته باشد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری رونق حوزه‌های علمیه و تربیت افراد عالم و دانشمند را نیز موجب نگرانی دشمنان دین اسلام برشمرد و اظهار کرد: روحانیت سرمایه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و عمرانی بلاد هستند وبیش از یک‌هزار سال فرهنگ دینی، ارزش‌های اسلامی و حوزه‌های علمیه توسط همین روحانیت حفظ شده است.

وی با توصیه به طلاب علوم دینی در خصوص پاسداری از جایگاه روحانیت افزود: از پوشش لباس تا گویش زبان تا رفتار باید طراز یک روحانی باشد، حوزه‌های علمیه در طول تاریخ مستقل بوده، مستقل هستند و مستقل خواهند بود. خاتمی حوزه‌های علمیه را یک مجموعه فرهنگی و پاسدار اسلام دانست و گفت: طلاب سربازان امام زمان (عج) هستند اما طلابی که امروز عمامه می‌گیرند رسما سرباز امام خود هستند.

وی سیرجان را دارای سابقه دیرینه دین‌مداری و مروج فرهنگ اسلام ناب محمدی با پیشینه حضور عالمان خط امامی در این شهرستان عنوان کرد و بیان داشت: الآن هم این شهرستان که بزرگترین شهر استان محسوب می‌شود دارای ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی، مذهبی و اقتصادی است که قابلیت تربیت طلاب و عالمان وارسته را دارد.

در پایان مراسم عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه امام صادق (ع) انجام وسپس عملیات اجرایی ساختمان این حوزه به وسعت 3 هزار مترمربع و زیربنای 5 هزار مترمربع در 3 طبقه وبا حضور ائمه جمعه برخی شهرستان‌های استان و مدیر حوزه‌های علمیه استان کرمان آغاز شد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده