ساعت: ۱۰:۱۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۶/۳۰ شناسه خبر: 19428

فرمانده انتظامی سیرجان گفت: سارقی که از همین طریق 300 میلیون ریال سرقت کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ هادی ثمره در گفت و گو با خبرنگار سرویس حوادث “سیرجان خبر” گفت: ماموران پلیس فتا شهر سیرجان در پی گزارش شهروندی مبنی بر اینکه از طریق اینترنت از حسابش برداشت غیر مجاز شده است ، تخقیقات خود را برای دستگیری عاملان این کلاهبرداری آغاز کردند .

وی با اشاره به پیگیری های شبانه روزی و تجسس های پلیس، تصریح کرد: مظنون اصلی پرونده این کلاهبرداری که متصدی خدمات کامپیوتری بود شناسایی و دستگیر شد.

ثمره بیان داشت: در بازجویی های به عمل آمده، متهم در ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداری شد اما با مشاهده مدارک و مستندات موجود لب به اعتراف گشود و به سرقت 300 میلیون ریال پول اعتراف کرد.

وی عنوان کرد : در ادامه تحقیقات ماموران پلیس فتا مشخص شد که این فرد ، از حساب سه نفر دیگر از شهروندان برداشت غیر مجاز انجام داده است .

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان ابراز داشت: این کلاهبردار هنگام انجام اقدامات اینترنتی شهروندان ، از غفلت آنها سوئ استفاده می کرده است و با بدست آوردن مشخصات حساب و رمز دوم کارت اعتباری، نقشه سرقت خود را عملی می ساخته است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه پرونده به همراه متهم به مرجع قضایی ارسال شد، به شهروندان هشدار داد: جهت انجام خدمات اینترنتی به کافی نت های معتبر مراجعه نمایند و از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب خود حتی به متصدی کافی نت خوداری نمایند و با فعال نمودن سیستم پیامکی حساب بانکی از برداشت وجه از حسابشان مطلع شوند و به صورت دوره ای رمز دوم کارت خود را تغییر دهند .

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده