ساعت: ۲۰:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ شناسه خبر: 40412

رئیس شورای اصولگرایی کرمان گفت: علی مطهری دارای یکسری خصلت هایی است که نمی تواند در راستای نقد سالم موثر باشد ،بلکه ایشان بیشتر به دنبال مرز شکنی ها وهنجار شکنی هاهستند

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از آرمان کرمان،حجت الاسلام مهدی عربپور امام جمعه موقت کرمان ورئیس شورای اصولگرایی کرمان در گفتگو با پایگاه تحلیلی خبری کرمان خبر در آستانه سفر علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به کرمان و سخنرانی به مناسبت روز دانشجو اظهار داشت: نکته ای که در این میان حائزاهمیت است اینست که مردم ما هیچگاه مخالف آزادی بیان وانتقاد های سازنده نیستند و در نظام مردم سالاری دینی افراد میتوانند با رعایت حدود وحفظ حرمت ها انتقادات خودشان را نسبت به جریان های کشور داشته باشند، البته باید توجه داشت که نقد هم باید بجا منصفانه و سازنده باشد.

وی افزود: اما متاسفانه علی مطهری دارای یکسری خصلت هایی است که نمی تواند در راستای نقد سالم موثر باشد، بلکه ایشان بیشتر به دنبال مرز شکنی ها و هنجار شکنی هاهستند و از آنجا که ایشان در صحبت هایشان برخی از حدود را رعایت نمی کنند به نظر بنده حضورشان در یک استان می تواند چالش ها وحواشی را ایجاد کند که به نفع نظام نخواهدبود.
عربپور تصریح کرد: نظر ما براین است که ایشان عاقلانه و دراین شرایط خاص پس از حواشی مشهد برای حفظ وحدت بین مردم در سخنرانی های ازاین دست شرکت نکنند، و کسانی هم که دعوت کنند ایشان بوده اند قطعا برای رضای خدا این کار را نکرده اند و به دنبال حاشیه سازی وجریان سازی های خاصی هستند که بهتر است از این امر منصرف شوند.
وی گفت: چرا دربین این همه سخنران مطرح در کشور دانشگاه باید از یک چهره ای دعوت کند که روی یکسری مسائل که حتی در شورای امنیت ملی هم نسبت به خط قرمز بودن انها توافق دارد مانور بدهد.
رئیس شورای اصولگرایان کرمان بااشاره به نبود چالش سیاسی آنچنانی در کرمان عنوان کرد: استان کرمان در حالت اعتدال قرار دارد باید از هرگونه جنجال وحاشیه ای دور باشد و تمام تلاش خود را متمرکز مسئله اقتصاد مقاومتی کند، بنابراین حضور ایشان در استان نه تنها به صلاح نیست بلکه ممکن است باعث ایجاد چالش و دردسرهایی برای مسئولین استانی باشد.
امام جمعه موقت کرمان در خصوص حواشی اخیر مشهد و لغو سخنرانی علی مطهری عنوان کرد: بنظر بنده اتفاق خاصی نیفتاده بود لغو یک سخنرانی همانند دیگر سخنرانی هایی که از چهره ها وشخصیت ها در سالیان متمادی لغوشده مسئله انچنان مهمی نیست که این حواشی را به دنبال داشته باشد.
وی گفت: کن فیکون که نشده است که آقایان بخاطر لغو یک سخنرانی اظهار تاسف وشرمساری می کنند و اینهمه نامه در این میان رد وبدل می شود، مسلما مسئولین امنیتی در مشهد هم به این نتیجه رسیده اند که صحبت اقای مطهری به صلاح نبوده است.
 شایان ذکر است حجت الاسلام عرب پور مشاور فرهنگی استاندار کرمان می باشد. سخنان عرب پور در حالی مطرح می شود که وزیر کشور به عنوان رییس شورای امنیت کشور اعلام کرد که هیچ دستگاه امنیتی و اطلاعاتی مانند نیروی انتظامی یا اداره کل اطلاعات با سخنرانی علی مطهری مخالف نبوده و پیش بینی تنش و درگیری نیز نکرده است.
فضلا و طلاب: سخنرانی مطهری در کرمان را لغو کنید
در همین حال و در ادامه فضاسازی ها که با هدف لغو سخنرانی علی مطهری در کرمان صورت می گیرد، بیانیه ای تهدید آمیز به نام فضلا و طلاب کرمانی در فضای مجازی منتشر شده که خواستار لغو سخنرانی علی مطهری در کرمان شده است.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:
همانطور که مسؤولین مربوطه شهرستان کرمان به ویژه شورای تامین مستحضرند به مناسبت روز دانشجو از یکی از افراد مسأله‎دار و چالش‎برانگیز برای سخنرانی در کرمان دعوت شده است، از آنجا که تأمین امنیت از وظایف ذاتی آن مسؤولین محترم می‎باشد لذا لازم است جهت پیشگیری از عوارض قابل پیش‌بینی حضور سخنران مذکور(علی مطهری) چند نکته تذکر داده شود:
رهبر معظم انقلاب بارها تأکید فرموده‌اند که مجالس سخنرانی نباید به تشنج و درگیری منجر شوند و باید تلاش کرد که شاهد حوادث ناگوار و درگیری‎های گروه‌ها نباشیم و از سوی دیگر باید دقت کرد که عواطف و احساسات نیروهای انقلابی نیز تحریک نشود و از هر جلسه ای که موجب تحریک عواطف و احساسات جوانان انقلابی می‌شود باید پیش‌گیری نمود.
مواضع خاص آقای علی مطهری در ایام فتنه، سخنان جسارت‌آمیز وی نسبت به ساحت مقدس حضرت ثامن‎الائمه (ع) که موجب تألم و تأثّر مؤمنین و محبّین آن امام عظیم‌الشان گردید، اهانت به نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس و مواردی از این قبیل موجب حساسیت ویژه مومنین و نیروهای انقلابی نسبت به این فرد شده است به طوری که حضور وی در شهرستان‌ها باعث تحریک احساسات آنان می‌شود.
جریانی که در این ۳ سال متاسفانه دستاورد خاصی برای نظام و مردم نداشته است اکنون به دنبال سرپوش گذاردن بر ناکامی‌های خود می‌باشد لذا برای انحراف افکار عمومی، مسائل فرعی را بزرگنمایی نموده و آنها را تبدیل به مسائل اصلی و موضوعات روز کشور می‌کند. دستور بررسی فوری علل لغو سخنرانی آقای مطهری در مشهد مقدس و اصرار بر سخنرانی این فرد در شهرهای دیگر در همین چارچوب می‌گنجد.
حیات برخی جریان‌ها به دو قطبی کردن فضا و ایجاد التهاب در جامعه است و برای آن برنامه‌ریزی کرده اند، یکی از این برنامه‌ها برگزاری مستمر مراسم و جلساتی است که منجر به التهاب فضای جامعه شود و جناب آقای مطهری به دلیل خصوصیت‌های فردی، قابلیت تحقق این امر را دارد و متاسفانه از او به راحتی سوء استفاده می‌شود.
با توجه به موارد گفته شده، ما جمعی از طلاب و اساتید کرمانی حوزه علمیه قم بیان می‌داریم؛ حضور سخنران مذکور در شهر ولایتمدار و شهیدپرور کرمان برای ایراد سخنرانی، که ابزار دست عده‌ای قرار گرفته و منافع آنان را تأمین می‌کند، و طرح سخنان خاص را، ایجاد هزینه برای نظام می‌دانیم لذا از مسوولین مربوطه و شورای محترم تأمین شهرستان کرمان خواستاریم اقدامات مقتضی جهت ممانعت از سخنرانی وی به عمل آورند و فرد دیگری را برای مراسم روز دانشجو جایگزین نمایند.
بدیهی است که ترجیح مصالح نظام بر مصالح افراد و گروه‌ها و حفظ اصل نظام و توجه به منویات رهبر معظم انقلاب بر همه مسؤولین نظام جمهوری اسلامی لازم است.
من الله التوفیق
جمعی از طلاب، فضلاء و اساتید کرمانی حوزه علمیه قم

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده