ساعت: ۱۲:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ شناسه خبر: 62306

علیرضا مریدی گفت: تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی و اعمال قانون، انجام تست گسترده هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری، آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه های آسیب پذیر شامل سالمندان و بیماران زمینه ای(قرنطینه معکوس)، تقویت درمان سرپایی و کاهش بیماران بستری به بیمارستان همچنین انجام واکسیناسیون از راهبردهای اصلی طرح شهید سلیمانی است.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” گفت: به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا، طرح بسیج ملی مبارزه با کووید 19 با نام “طرح شهید سردار حاج قاسم سلیمانی” به شکل فعال از اذرماه ۱۳۹۹ همگام با کشور در شهرستان سیرجان اجرا شد.

علیرضا مریدی بیان کرد: در این راستا از همه ی ظرفیت های موجود به خصوص سازمان بسیج مستضعفین، هلال احمر و داوطلبین مردمی برای کمک به بهداشت به عنوان متولی اصلی در مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله محور و خانواده محور استفاده شد.

وی اذعان کرد: تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی و اعمال قانون، انجام تست گسترده هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری، آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه های آسیب پذیر شامل سالمندان و بیماران زمینه ای(قرنطینه معکوس)، تقویت درمان سرپایی و کاهش بیماران بستری به بیمارستان همچنین انجام واکسیناسیون از راهبردهای اصلی طرح شهید سلیمانی است.

وی بر جدیت در اجرای طرح شهید سلیمانی با همراهی مردم در بیماریابی و توسعه تست های تشخیصی با همکاری بسیج به شکل گسترده در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: تا کنون در سطح شهرستان سیرجان تعداد کل تست سریع گرفته شده : 27126 نفر، تعداد تست pcr انجام شده : 30700 نمونه، تعداد رهگیری انجام شده: 63000 نفر، تعداد ویزیت درب منزل : 11000 نفر، تعداد ارجاع به قرنطینه خانگی : 25501 نفر، خدمات بهداشتی و حمایتی درمانی : 242475، کل بسته معیشتی توزیع شده: 39357 خانوار، تعداد بازدید بهداشت محیط: 44800 بازدید، تعداد اخطار : 21081 اخطار، تعداد پلمپ: 320 پلمپ از اقدامات انجام شده در طرح شهید سلیمانی است.

علیرضا مریدی اجرای طرح شهید سلیمانی را نشانگر عزم راسخ و هم افزایی همه جانبه نیروهای دلسوز و یکدل بسیجی و کادر بهداشت و درمان دانست و گفت: این نیروها هم قسم شده اند برای خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

وی بیان کرد: پشتیبانی و حمایت از بیماران در دوره قرنطینه با رفع موانع معیشتی از جمله اهدای بسته‌های کمک معیشتی به خانواده بیماران، انجام تست سریع از افراد مشکوک و ویزیت بیماران خاص و زمینه ای درب منزل توسط تیم های رهگیری و مراقبتی، برطرف کردن مشکلات شخصی شامل خرید و انجام امور جاری زندگی فرد بیمار در صورت نیاز، با استفاده از ظرفیت جوانان بسیجی مومن، امین و معتمد محله از جمله اهداف این طرح می باشد.

معاون فنی معاونت دانشکده علوم پزشکی سیرجان اذعان کرد: ایام بسیار سختی را گذرانده‌ایم و برای گذر از پیک پنجم کرونا، ما راهی جز افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان نداریم و با اندکی رعایت توصیه های بهداشتی خیلی از مشکلات کنونی برطرف خواهد شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده