ساعت: ۱۴:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ شناسه خبر: 62297

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان نسبت به روند رو به افزایش مبتلایان به کرونا و تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی هشدار جدّی داد.

به گزارش “سیرجان خبر” دکتر محمد موقری پور با هشدار درباره بی‌توجهی به خطر کرونا و رعایت نکردن فاصله اجتماعی تأکید کرد: با توجه به این که در موج پنجم قرار داریم و متأسفانه آمار بیماران سرپایی و بستری شهرستان در حال افزایش است، از شهروندان خواهش داریم که پروتکل های بهداشتی از جمله مانند استفاده صحیح از ماسک، پرهیز از اجتماعات، رعایت فاصله اجتماعی و برقراری تهویه مناسب را جدّی بگیرند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا شهرستان در ادامه افزود: عادی انگاری بیماری نگران کننده است زیرا در صورت سهل‌انگاری و عادی انگاری شرایط با مشکل روبه رو می شویم چرا که وضعیت بیمارستان ها خوب نیست و اگر این شرایط ادامه پیدا کند خدمات دهی در این مراکز حساس مختل خواهد شد. همکاران ما هم که به صورت شبانه روزی در حال مقابله با کرونا و رسیدگی به بیماران محترم هستند نیز از مردم عزیز استدعا دارند که نسبت به رعایت پروتکل ها حساس باشند و با یک عذرخواهی محترمانه و ساده از حضور در دورهمی ها و مراسم مختلف خودداری کنند.

دکتر موقری پور در پایان گفت: همکاری شهروندان در رعایت پروتکل ها و محدودیت‌های کرونایی در پیک های گذشته اثربخش بود و توانستیم با مشکلات کم تری بحران ها را پشت سر بگذاریم از این بابت هم از همشهریان محترم سپاسگزاریم اما چیزی که دوباره ما را نگران می کند، افزایش آمار بیماران مبتلا و بستری است که اگر آمار روزانه را رصد کنید هر روز به تعداد بیماران افزوده می شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده