ساعت: ۰۹:۲۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۸/۴ شناسه خبر: 20411

نخستین کارخانه تولید تخته‌های آموزشی با اعتبار سه میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان راه اندازی شد.

به گزارش“سیرجان خبر” طی مراسمی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، کارخانه تولید تخته‌های هوشمند آموزشی به بهره‌برداری رسید و محمد ترک‌زاده مدیر‌عامل شرکت تعاونی بهارستان رایان که مسئولیت کارخانه تولید این محصول را دارد، گفت‌: این نخستین کارخانه تولید تخته‌های آموزشی هوشمند است که در کشور راه‌اندازی شد و براساس طرح تعاونی بیش از سه میلیارد ریال اعتبار و هزینه را در برداشته است.

وی افزود: این کارخانه با ظرفیت تولید 12 هزار تخته آموزشی هوشمند در سال فعالیت خود را آغاز کرد و برای 15 نفر ایجاد اشتغال دارد.

ترک‌زاده افزود: با فراهم شدن امکانات طرح توسعه این مرکز تولیدی نیز 2 فاز دیگر افزایش تولید و اشتغال تا سه برابر را داریم.

وی سهم سرمایه‌گذار چینی را در این کارخانه 20 درصد عنوان کرد و گفت: 80 درصد این مرکز تولیدی مربوط به سرمایه‌گذاری ایرانی است و بخشی از محصول تولیدی هم به خارج از کشور در اجرای طرح، صادرات‌ غیرنفتی است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز گفت: 25 درصد اقتصاد کشور و استان کرمان در قالب بخش تعاون است و امروز این تعاونی در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان است تا بتواند بخشی از نیاز آموزشی کشور را رفع کند.

حسن رحمانی افزود‌: بیش از پنج هزار تعاونی در سطح استان کرمان در حال بهره‌برداری هستند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده