ساعت: ۰۸:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ شناسه خبر: 60765

موسوی گفت: در مرکز انتقال خون فاصله اجتماعی رعایت شده و به طور مداوم ضدعفونی می‌شود و با رعایت تمامی موازین بهداشتی فعالیت خود را انجام می دهد.

رییس پایگاه انتقال خون سیرجان در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” اظهار کرد: مرکز انتقال خون وظیفه تامین خون و فرآورده‌های خونی سالم و کافی برای بیماران نیازمند را دارد.

موسوی اذعان کرد: ذخایر خونی پایگاه انتقال خون کاهش داشته و نیازمند به اهدای خون برای افزایش این ذخایر هستیم.

وی با بیان اینکه تا به حال کسی نبوده که با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون و با اهدای خون به کرونا مبتلا شود گفت: در مرکز انتقال خون فاصله اجتماعی رعایت شده و به طور مداوم ضدعفونی می‌شود و با رعایت تمامی موازین بهداشتی فعالیت خود را انجام می دهد.

رییس پایگاه انتقال خون سیرجان اذعان کرد: کاهش ذخایر خون، برای نیازمندان به دریافت خون خطرآفرین است و رفع این نیاز همت عالی همشهریان عزیز را می طلبد.

وی گفت: شهروندان تصور می‌کنند که با اهدای خون ایمنی بدن خود را کاهش می‌دهند،در حالیکه استاندارد‌های ما بسیار سخت گیرانه است و افرادی که از همه نظر کاملا سالم باشند و اهدای خون ضرری برای آن‌ها نداشته باشد می‌توانند خون اهدا کنند.

موسوی در خصوص شرایط اهدا کنندگان خون گفت: حداقل سن اهدا کننده خون 18 سال و حداکثر 60 سال (اهداکنندگان مستمر تا 65)باشد حداقل وزن 50 کیلوگرم و فواصل اهدا خون هر 8 هفته یکبار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یکسال برای آقایان از 4 بار و برای خانم ها از 3بار تجاوز ننماید.

رییس سازمان انتقال خون سیرجان از مردم شریف سیرجان خواست تا با مراجعه به سازمان انتقال خون سیرجان واقع در میدان انقلاب ابتدای خیابان ابن سینا از ساعت ۸ الی ۱۳ روزهای غیرتعطیل، در این اقدام خداپسندانه مشارکت و همراهی کنند.

گفتنی است دوشنبه ها عصر مرکز انتقال خون از ساعت 16 الی 19 مشغول فعالیت می باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده