ساعت: ۱۵:۳۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ شناسه خبر: 59562

رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: تبیین فرهنگ مقابله با کرونا در جامعه نیاز کنونی است و خبرنگاران و رسانه ها خط مقدم این فرهنگ سازی هستند.

به گزارش “سیرجان خبر”دکتر غلامعباس محمدی ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار، افزود: در کنار اطلاع رسانی پیرامون بیماری کرونا، نهادینه کردن فرهنگ مقابله با کرونا در افراد جامعه نیاز ضروری حال حاضر است، چرا که عادی انگاری جمع زیادی از مردم، به شیوع بیماری کرونا کمک کرده است.

وی از همراهی خبرنگاران و رسانه ها با مدافعین سلامت در طول این دوران تشکر کرد و ادامه داد: در این برهه از مبارزه با کرونا، همکاری بیشتر خبرنگاران و رسانه های سیرجان همچون گذشته در نحوه اطلاع رسانی می طلبد به نوعی باشد که گروه های مختلف مردم، ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت موارد بهداشتی را به عنوان یک فرهنگ اجتماعی بدانند و مردم خودشان در گسترش این فرهنگ نیز همراه شوند.

این عضو هیات علمی دانشگاه اظهار کرد: زمانی که مردم به این مرحله برسند که بدون ترسیدن و فارغ از فشارها و اعمال اجباری محدودیت، خودشان برای رعایت موارد بهداشتی به یکدیگر تذکر بدهند و ماسک زدن و رعایت بهداشت و رعایت فاصله اجتماعی را جزیی از آداب معمول معاشرت بدانند که عدم رعایت آن نوعی عمل ناپسند شناخته شود، آن موقع است که از وضعیت قرمز خارج خواهیم شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده