ساعت: ۰۹:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۶/۷ شناسه خبر: 37710

دهم شهریور ماه همایش دو روزه سیرجان شناخت به منظور آشنایی بیشتر مردم با این شهر غنی و پر آوازه کلید می خورد.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” دهم شهریور ماه روز متفاوتی برای سیرجان و سیرجانی ها خواهد بود که در این روز همایش دو روزه سیرجان شناخت به منظور آشنایی بیشتر مردم با این شهر غنی و پر آوازه کلید می خورد.
بخش اصلی همایش سیرجان شناخت اختصاص دارد به معرفی سیرجان و بازگویی رویدادهای گذشته این شهر با ارائه مقالات تخصصی از سوی صاحب نظران کشوری که طی برگزاری این همایش دکتر سید رضا صالحی امیری ، مشاور فرهنگی رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بطور ویژه سخنرانی خواهد داشت و پس از آن ، استاندار کرمان و چند تن از فرهیختگان و اساتید دانشگاه مقاله و سخنرانی های خود را ارائه خواهند نمود.
تقدیر از مفاخر سیرجان ، تجلیل و بزرگداشت مقام شهید مسعود مستقیمی ، شهید شاخص بسیج کارمندان استان و….. از دیگر برنامه های بخش اصلی همایش سیرجان شناخت می باشند.
در کنار بخش اصلی کمیته نمایشگاهی سیرجان شناخت نیز فعالیت خود را آغاز خواهد نمود که این نمایشگاه در حال حاضر از 55 غرفه تشکیل شده است که 8 ام شهریور ماه در محل پارکینگ شهرداری دایر خواهد شد.

در این نمایشگاه به مدت 4 شب ، از ساعت 18 تا 23 دستاوردهای دولت و توانمندی های شهرستان سیرجان برای علاقه مندان و همشهریان محترم به نمایش گذاشته خواهد شد و اجرای جنگ شبانه از دیگر برنامه های جنبی این همایش است.
روز11 ام شهریور ماه و در ادامه همایش سیرجان شناخت ، تور سیرجان گردی همایش سیرجان شناخت برگزار خواهد شد و همچنین حضور گروه دوچرخه سواری ، سوار کاری و پرواز با پاراگرایدر از برنامه های دیگر این تور خواهند بود.
بازدید از بخش گلستان ، بی بی دن ، باغ سنگی ، قلعه سنگ ، شاه فیروز ، منطقه ویژه ، برج و یخدان های محمود آباد ، قلعه درویش و کفه نمک  مکان هایی هستند که برای این بازدید در نظر گرفته شده اند و برای هر اتوبوس یک راهنمای تور در نظر گرفته شده است.
لازم بذکر است همایش سیرجان شناخت10 ام شهریور ماه پذیرای همشهریان گرامی خواهد بود تا با حضور در این مراسم سیرجان کهن خود را بیش از پیش بشناسند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده