ساعت: ۱۶:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۱/۱۳ شناسه خبر: 15544

طی 2 هفته گذشته بیش از یک میلیون مسافر نوروزی به شهرستان سیرجان وارد شده‌اند.

به گزارش“سیرجان خبر” طی دو هفته گذشته بیش از یک میلیون مسافر نوروزی به شهرستان سیرجان وارد شدند.

سهراب بهاء‌الدینی، سرپرست فرمانداری سیرجان با رضایت‌مندی مسافران اسکان یافته در سیرجان، اظهار داشت: با توجه به موقعیت شهر سیرجان و مسیر عبور مسافران استان‌های هرمزگان و فارس در تعطیلات نوروزی تا به امروز بیش از یک میلیون مسافر به سیرجان وارد شده و در این شهرستان توقف داشتند که از این تعداد قریب به 20 هزار نفر در مدارس و هتل‌ها و مهمانپذیرها اسکان یافتند.

وی افزود: تمام امکانات اعم از کشیک‌های نوروزی، پایگاه‌های استقبال و راهنمایی، بوستان‌ها و پارک‌های در مسیر تجهیز شدند تا مسافران با رضایت کامل بتوانند از جاهای دیدنی بازدید و به سفر خود ادامه دهند.

سرپرست فرمانداری سیرجان اذعان داشت: بیش از 100 هزار نفر هم از از مناطق دیدنی سیرجان از جمله بادگیرهای چپقی که در نوع خود بی‌نظیرترین بادگیرهای جهان است، یخدان‌های دوقلو، عمارت شوکت السعیدی، باغ سنگی در منطقه بلورد، شاه فیروز، قلعه سنگ، میرزبیر، سرو یک هزار ساله امامزاده احمد و بقاع متبرکه و همچنین مکان‌های تجاری محیاشهر بازدید کردند.

همچنین حمید سعیدی، مدیر آموزش و پرورش و مسئول ستاد اسکان مسافران نوروزی سیرجان گفت: بیش از 18 هزار نفر در قالب 4 هزار نفر تاکنون در مدارس تجهیز شده اسکان یافتند و با راهنمایی راهنمایان ستاد اسکان از مناطق مختلف بازدید کردند.

همچنین با چند نفر از مسافران نوروزی به گفت‌وگو پرداختیم که آنها نیز از امکانات و پذیرایی مردم سیرجان ابراز رضایت کردند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده