ساعت: ۱۰:۴۲ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ شناسه خبر: 63339
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان خبر داد؛

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان گفت:پایگاه انتقال خون سیرجان در شبهای قدر از ساعت 20:30الی1بامداد پذیرای اهدا کننده های خون می باشد.

رییس سازمان انتقال خون سیرجان در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان امسال سازمان انتقال خون سیرجان برای رفاه حال روزه داران عزیز تا 8 اردیبهشت 1401، شیفت شامگاهی را راه اندازی کرده است که در روزهای زوج از ساعت ۱۷ الی ۲۲ نیز پذیرای خیّرین محترم برای اهدای خون است.

وی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا به الان تعداد 800 نفر مراجعه کننده برای اهدا خون داشته ایم که از 679 نفر خونگیری انجام شده است.

موسوی بیان کرد:خوشبختانه پایگاه انتقال خون سیرجان در زمینه تامین خون و فرآورده‌های خونی علاوه بر تامین نیاز این شهرستان معین استان کرمان و شهرستان های جنوبی است که تقریبا 40درصد اضافه خون و فرآورده‌های به این مناطق ارسال می شود.

رییس سازمان انتقال خون سیرجان اذعان کرد: کاهش ذخایر خون، برای نیازمندان به دریافت خون خطرآفرین است و رفع این نیاز همت عالی همشهریان عزیز را می طلبد.

موسوی در خصوص شرایط اهدا کنندگان خون گفت:حداقل سن اهدا کننده خون 18 سال و حداکثر 60 سال (اهداکنندگان مستمر تا 65)باشد حداقل وزن 50 کیلوگرم و فواصل اهدا خون هر 8 هفته یکبار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یکسال برای آقایان از 4 بار و برای خانم ها از 3بار تجاوز ننماید.

وی اظهارکرد: درصورت وجود علائم آلرژیها مصرف دارو سابقه بیماریهای قلبی و عروقی،ریوی کلیوی ،کبدی و سابقه تزریق خون و فرآورده های آن حتماً پزشک انتقال خون را در جریان قرار دهند.

موسوی با بیان اینکه پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان در شبهای قدر از ساعت 20:30الی1بامداد پذیرای اهدا کننده های خون می باشد از مردم شریف سیرجان خواست تا با مراجعه به سازمان انتقال خون سیرجان واقع در میدان انقلاب ابتدای خیابان ابن سینا در این اقدام خداپسندانه مشارکت کنند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده