ساعت: ۲۱:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ شناسه خبر: 54529

در جریان سفر حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آبفای کشوردو پروژه آبرسانی در مسکن مهر و عزت آباد شهرستان سیرجان با اعتبار قریب به 23 میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر “در جریان سفر حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آبفای کشور دو پروژه آبرسانی در مسکن مهر و عزت آباد شهرستان سیرجان با اعتبار قریب به 23 میلیارد تومان افتتاح شد.

طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاظلاب استان کرمان در افتتاح پروژه آبرسانی به عزت آباد گفت:برای این طرح 2850 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است که با حفر یک حلقه چاه ، 25 کیلومتر خط انتقال آب و ساخت مخزن ذخیره سازی 200 متر مکعبی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاظلاب استان کرمان اظهار داشت:2100 نفر از این طرح آبرسانی بهرمند شده اند که این تعداد شامل 8 روستا می شود.

در ادامه سفر حمیدرضا جانباز مدیرعامل آبفای کشور به شهرستان سیرجان طرح آبرسانی به مسکن مهر نجف شهرافتتاح گردید.

حمیدرضا جانباز مدیرعامل آبفای کشور در مراسم افتتاح این پروژه اظهار داشت: طرح انتقال آب به شهر نجف‌ شهر با ظرفیت انتقال بیش از 207 لیتر بر ثانیه است که در حال حاضر چهار هزار هفتصد واحد مسکن مهر و هفت هزار انشعاب نجف شهر را  تامین آب می کند.

میرشاهی رئیس اداره آب شهرستان سیرجان در خصوص جزئیات اجرایی این پروژه گفت : اجزای این طرح شامل یک مخزه پنج هزار مترمکعبی سه حلقه حفر و تجهیز چاه پنج کیلومتر شبکه جمع آوری پانزده کیلومتر شبکه توزیع و ده کیلو متر خط انتقال می باشد.

وی در پایان گفت: هزینه اجرای این پروژه 20میلیارد تومان شده است که از محل اعتبارات مسکن مهر و اعتبارات داخلی اداره آب و فاظلاب سیرجان و استان تامین شده است.

گفتنی است مدیرعامل شرکت آبفای کشور قبل از افتتاح پروژه ها از سامانه فاضلاب شهر سیرجان بازدید کرد.

حمید رضا جانباز گفت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دو مرحله تعریف شده است. مرحله نخست آن در بخش شبکه دارای بیش از 300 کیلومتر شبکه فاضلاب است که بخش عمده‌ای از آن توسط سرمایه‌گذار انجام شده و برای باقی مانده طرح نیز برنامه‌ریزی و همکاری خوبی میان مجموعه مدیریت شهری منطقه برقرار شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور افزود: مراحل سازه‌ای تصفیه‌خانه این پروژه نیز در حال انجام است و مقرر شده است تا فاضلاب با کیفیت مناسب تصفیه و نیتروژن آن حذف شود تا به مصرف بخش صنعت برسد.

شهباز حسن پور نماینده شهرستان سیرجان شهباز حسن‌پور در آیین افتتاح پروژه آبرسانی مسکن مهر و عزت آباد شهرستان سیرجان گفت: کمبود اعتباری برای طرح‌های آبرسانی نداریم و 100 میلیارد تومان برای آن از منابع مربوطه تخصیص داده‌ایم.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده