ساعت: ۰۸:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۲/۱۱ شناسه خبر: 16298

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سیرجان گفت: مردم این شهرستان در راستای کمک به مددجویان نیازمند، بیش از ۸۰۰ میلیون ریال به کمیته امداد سیرجان پرداخت کردند.

به گزارش“سیرجان خبر” حسن خضری‌مقدم اظهار کرد: با توجه به این که از زمان تاسیس شبکه‌های نیکوکاری مدت کمی می‌گذرد، ولی خوشبختانه کمیته امداد شهرستان سیرجان در سال گذشته در این زمینه عملکرد خوبی داشته است.

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سیرجان خاطرنشان کرد: 1554نفر از امدادیاران و نیکوکاران و 111تشکل و مجمع هم در زمینه همکاری با مراکز نیکوکاری شهرستان سیرجان اعلام آمادگی کرده‌ و در نهایت 1670نفر از مددجویان و نیازمندان از مراکز نیکوکاری کمک و خدمت دریافت کرده‌اند.

خضری‌مقدم تصریح کرد: یکی از سیاست‌های امسال کمیته امداد، گسترش مشارکت‌های مردمی و به‌ویژه توسعه شبکه‌های نیکوکاری است.

وی گفت: این شبکه‌ها باهدف گسترش مشارکت‌های مردمی به محلات و مشارکت دادن مردم به عنوان یکی از پایه‌های جمع‌آوری و توزیع کمک‌ها و شناسایی نیازمندان و خیران هر محله ایجاد شده‌اند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سیرجان با اشاره به این که یکی از مهمترین اهداف تأسیس شبکه‌های نیکوکاری، تعامل بین توانمند و نیازمند است، اظهار کرد: با ایجاد این شبکه‌ها با محوریت مساجد، ظرفیت توانمندان هر محله بعد از شناسایی، در اختیار نیازمندان همان محله قرار می‌گیرد.

خضری‌مقدم خاطرنشان کرد: احیاء سنت‌های حسنه اسلامی از جمله احسان و نیکوکاری، ترویج فرهنگ انفاق و احسان در جامعه، توسعه مشارکت‌های محلی، واگذاری بعضی از وظایف به مردم و کاهش هزینه‌های اجرایی، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، نظارت‌های مردمی و معتمدان محلی در راستای توزیع کمک‌های جمع‌آوری شده از دیگر اهداف راه‌اندازی شبکه‌های نیکوکاری است.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده