ساعت: ۱۸:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ شناسه خبر: 54621

دادستان شهرستان سیرجان گفت:خرید و فروش هر گونه پسته در خارج از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب معتبر ممنوع و با متخلفان برخورد خواهد شد.

نیک ورز دادستان شهرستان سیرجان در گفت و گو با “سیرجان خبر”در خصوص خرید و فروش پسته اظهار داشت:خرید و فروش هر گونه پسته در خارج از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب معتبر ممنوع و با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی در ادامه افزود:با توجه به موقعیت شهرستان سیرجان و وجود باغات پسته، همه ساله در فصل برداشت محصول شاهد مهاجرت تعداد قابل توجهی از کارگران فصلی اعم از ایرانی و غیر ایرانی از دیگر شهرستان ها و استان ها هستیم و به منظور پیشگیری از وقوع سرقت پسته و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از محصول پسته مسروقه، اصطلاحا توسط مالخرها خرید و فروش می شود.

وی خاطر نشان کرد:مقرر گردیده خرید و فروش پسته به صورت سیار و یا در واحد های صنفی فاقد پروانه کسب معتبر که غالبا در فصل برداشت پسته دایر می شوند ممنوع بوده و واحدهای متخلف پلمپ و وسایل نقلیه مربوط توقیف می شوند.
نیک ورز افزود:همچنین کلیه متهمین که به اتهام سرقت پسته دستگیر شوند تا پایان فصل برداشت، بازداشت خواهند شد.
دادستان شهرستان سیرجان در پایان اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت پسته کلیه باغداران لازم است تدابیر لازم به منظور پیشگیری از وقوع سرقت بکار گیرند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده