ساعت: ۰۸:۱۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۵ شناسه خبر: 54865

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سیرجان گفت: در شهرستان سیرجان ۲۵ طرح خیرین مدرسه ساز کلنگ زنی شده و تا اول مهرماه ۵ طرح افتتاح خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” در خصوص تعداد مدارس فعال در سطح شهر سیرجان گفت: حدود ۶۰۰ واحد آموزش در سطح شهر فعالیت دارند که شامل مدارس دولتی،غیر دولتی،مرکز پیش دبستانی،آموزشگاه های علمی و زبان می شود و حدود ۱۰ واحد آموزشی دولتی و غیر دولتی تا اول سال تحصیلی جدید به این مدارس اضافه می شود.


وی درخصوص دریافت هزینه ثبت نام در مدارس دولتی اظهار داشت: مدارس تیز هوشان،نمونه دولتی،شاهد و مدارس هیئت امنائی شامل دریافت شهریه می باشند که شهریه این مدارس در شورا آموزش و پرورش مصوب می شود و به مدارس ابلاغ می شود، دیگر مدارس دولتی زمان ثبت نام دانش آموزان نمی توانند خانواده ها را مجبور به پرداخت هزینه برای ثبت نام کنند و تنها هزینه ای که می توانند دریافت کنند هزینه کتاب با بیمه دانش آموز است که در صورت مشاهده با مدیران مدرسه برخورد خواهد شد و والدین دانش آموزان در صورت مشاهده به بازرسی آموزش و پرورش اعلام کنند تا از سوی بازرسی پیگیری شود.


محیاپور اذعان کرد:با توجه به کمبود اعتبارات سرانه مدارس به مدیران مدارس اعلام شده در جلسه انجمن اولیا، مشکلات مدارس را به والدین دانش آموزان بازگو کنند که درصورت تمایل والدین به مدرسه کمک کند و از این کمک های که توسط مردم جمع آوری می شود ما به بقیه دانش آموزانی که وضع مالی خوبی ندارند کمک می کنیم که ادامه تحصیل بدهند.


وی افزود:ساماندهی نیروی انسانی را داشته ایم و هدفمان این است که تمامی مدارس اول مهر فعالیت خودشان را به صورت پرشور آغاز کنند و با تلاش همکارانم توانستیم در سال جدید تحصیلی تمامی مدارس در شیفت صبح فعالیت داشته باشند و مدرسه شیفت عصر نداشته باشیم آموزش و پرورش شهرستان سیرجان در سال تحصیلی جدید هیچ کلاس کانکس یا چادر را نخواهد داشت.


رئیس اداره آموزش و پرورش سیرجان گفت: تلاش و همت خیرین گرانقدر در امر مقدس مدرسه سازی از ماندگارترین اعمال ارزشمندی است که به یادگار می ماند و در شهرستان سیرجان ۲۵ طرح خیرین مدرسه ساز کلنگ زنی شده و تا اول مهرماه ۵ طرح افتتاح خواهد شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده