ساعت: ۱۰:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ شناسه خبر: 54986

کارخانه مگامدول خط دوم آهن اسفنجی کوثر آماده افتتاح است و راه اندازی این کارخانه گامی جدید برای تکمیل زنجیره تولید در مجموعه گل گهر به شمار می آید.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”کارخانه مگامدول خط دوم آهن اسفنجی کوثر آماده افتتاح است و راه اندازی این کارخانه گامی جدید برای تکمیل زنجیره تولید در مجموعه گل گهر به شمار می آید.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، خط دوم آهن اسفنجی کوثر متعلق به شرکت شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر با ظرفیت تولید ۲ میلیون تن (مگامدول) تولید آزمایشی را آغاز کرده و آماده افتتاح رسمی است،این کارخانه با سرمایه گذاری ۱۶۶ میلیون دلاری ساخته شده و میزان ایجاد اشتغال مستقیم آن به ۲۲۰ نفر می رسد.

علاوه بر این،۸۸۰ شغل غیر مستقیم نیز با راه اندازی این کارخانه ایجاد خواهد شد و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان بزرگ ترین تولید کننده سنگ آهن ایران، با اقدامات و برنامه هایی که طی سال های گذشته تاکنون داشته است، توانسته زنجیره تولید،از معدن تا شمش را در کامل کند به طوری که استخراج ماده معدنی و فراوری آن از کنسانتره تا تولید گندله سنگ آهن، آهن اسفنجی و سپس شمش فولاد، سبب رشد ارزش افزوده در این مجموعه شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده