ساعت: ۰۷:۳۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ شناسه خبر: 55717

معاون وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به‌زودی اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی در سیرجان برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” پویا محمودیان معاون وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر روز گذشته ضمن بازدید از آثار میراث فرهنگی و صنایع دستی سیرجان دردارستان اظهار داشت: در نظر داریم ظرفیت‌های مختلف استان کرمان و سیرجان را به کشور و جهان اطلاع‌رسانی کنیم و این ظرفیت‌ها بیشتر برای مردم شناخته شود.

معاون وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: شهر جهانی گلیم دارای ظرفیت‌های بزرگ هنری و صنایع دستی است و باید به این هنر و ظرفیت بیشتر توجه می‌شد و هنرمندان استان کرمان در حوزه صنایع دستی و اشتغال در این زمینه و صنایع فاخری مثل گلیم شیرکی‌پیچ و در حوزه صادرات تاثیرگذار هستند و به‌زودی شاهد افتتاح موزه سیرجان و همچنین بازارچه محصولات دستی این شهر خواهیم بود.

وی از برگزاری اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی کشور در شهرستان سیرجان در دو ماه آینده خبر داد و گفت: ۳۸ شهر در کشور شهرهای جهانی صنایع دستی هستند که با آمدنشان به اجلاس یاد شده ضمن آشنایی با توانمندی‌های ذکر شده تاثیر گذار در ظرفیت‌های بی‌بدیل میراث فرهنگی و صنایع دستی این شهرستان خواهند بود.

محمودیان از کارگاه‌ های آموزش گلیم‌بافی، کارگاه‌های قالی‌بافی، آثار میراث فرهنگی از جمله بادگیرهای چپقی، یخدانای دو قلو، خانه شوکت‌السعیدی و موزه و کارگاه‌های متمرکز گلیم سیرجان و همچنین کارگاه ساخت و سازهای سنتی این شهرستان بازدید کرد و در پایان در زمینه مرمت و نگهداری میراث فرهنگی نیز قول مساعد داد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده