ساعت: 17:00 منتشر شده در مورخ: 2019/11/15 شناسه خبر: 56269

آخرین روز رزمایش الی بیت‌المقدس با تمرینات امداد و نجات، مردم‌یاری، پدافند غیرعامل، کار عملی، انفجارات و تیراندازی در مقابله با دشمن فرضی و به تصرف در آوردن آنان همراه بود که پس از انجام برنامه‌های پیش‌بینی شده پایان یافت.

به گزارش سرویس حماسه دفاع “سیرجان خبر”دومین روز رزمایش الی بیت‌المقدس درمنطقه اردوگاه قدس با حضور جمعی از مسئولین نظامی و انتظامی در محل صبحگاه مشترک برگزار شد و تمرینات امداد و نجات، مردم‌یاری، پدافند غیرعامل، کار عملی، انفجارات و تیراندازی در مقابله با دشمن فرضی و به تصرف در آوردن آنان از دیگر برنامه‌های این رزمایش بود که پس از انجام برنامه‌های پیش‌بینی شده پایان یافت.

این رزمایش در دو مرحله و با سه محور اصلی دفاعی، امنیتی و  در جهت سازماندهی، آموزش و تکمیل و همچنین با هدف دفاع از کوی و برزن، تمرین امداد و نجات، عملیات‌های امنیتی و دفاعی برگزار شد.

گفتنی است در رزمایش الی بیت المقدس ۳ گردان بیت المقدس و۱گردان الزهرا حضور داشتند.

سرهنگ باقری فرمانده بسیج سپاه شهرستان سیرجان در حاشیه رزمایش الی بیت المقدس اظهار داشت: روحیه بسیجی یعنی با احساس تکلیف بدون توقع فداکارانه بدون خودنمایی برای رضای خدا کار کرد و حتی یک روز را برای خدمت رسانی از دست نداد.

وی با اینکه ایثارگری و خدمت رسانی دو ویژگی روحیه بسیجی از دیدگاه مقام معظم رهبری است گفت:عنصر و رکن رکین تعریف بسیج ایثارگری است که ما اوج ایثارگری را در دوران ۸سال دفاع مقدس شاهد بودیم که امروز امنیت ، آسایش را مدیون ایثارگری شهدا ،خانواده شهدا و ایثارگران دفاع مقدس هستیم.

سرهنگ باقری افزود: امروز بزرگ ترین جهاد ما بسیجیان خدمت رسانی است که طرح شهید رهنمون با هدف ارتقاء سطح سلامت از خدمات پزشکی در مناطق محروم و کم‌برخوردار ، بازسازی منازل سیل زدگان و ساخت منازل محرومین گوشه ای از خدمت رسانی بسیج در کشور محسوب می شود.

این مقام نظامی اذعان داشت: مکتب بسیج مکتب صبر و توکل است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری در نبرد با دشمن ما هرچه ایستادگی پا فشاری بیشتری را داشته باشیم در جنگ اراده ها می توان بر دشمن غلبه کنیم و صبر،توکل رمز پیروزی بسیج در دوران دفاع مقدس بوده است.

سرهنگ حسین باقری افزود: به حول قوه الهی و به برکت یک چله پر افتخار از انقلاب اسلامی تحریم های دشمن شکست خورده است ودر چند ماه گذشته شاهد ثبات نسبی اقتصادی در کشور بوده ایم و در خواست عاجزانه آمریکا برای مذاکره با ایران نشانه دیگری است برای شکست تحریم ها و امروز روند افول موریانه ای آمریکا شتاب گرفته است.

امام جمعه شهرستان سیرجان در ادامه این مراسم گفت: فرمان بسیج فقط فرمان حضور فیزیکی در مقابل تهدیدات نیست، بلکه نقش بسیجیان یک فرهنگ و تفکر بوده که در حال حاضر در عالم اسلام گسترش یافته است و باید آن را روز به روز گسترش دهیم و فرمان تشکیل بسیج مستضعفان مختص به یک زمان خاص نیست و این رزمایش‌ها حکایت از آمادگی همیشگی جوانان در مقابل توطئه‌های دشمنان است.

سرپرست فرمانداری دراین رزمایش گفت: آگاه باشید بسیجی فقط کسی نیست که در یگان بسیج مشغول به فعالیت است؛ بلکه هر کسی که در جایگاه خدمت به مردم و انجام وظیفه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار دارد و تمام آحاد ملت سربازان نظام و سربازان مدافع حریم ولایت هستند و باید همواره آمادگی خود را حفظ نمایند.

سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان به اقتدار رزمایش امروز اشاره کرد و گفت: این رزمایش‌ها بسیار کمک می‌کند هم در دفاع شهری و هم در دفاع از مرز‌های کشور آمادگی کامل را داشته باشیم و بتوانیم از حریم جغرافیای میهن اسلامی و حریم ارزش‌های دینی و انقلابی‌مان دفاع کنیم بایستی یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای بسیج را گرامی داشته و امنیت خود را مرهون جانفشانی آن‌ها بدانیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده