ساعت: 08:10 منتشر شده در مورخ: 2020/02/29 شناسه خبر: 57883

معاون بهداشتی دانشکده علوم سیرجان گفت: هفته گذشته دو فرد مشکوک با احتمال ابتلاء به ویروس کرونا در بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان سیرجان بستری شدند که جواب تست کرونا آنها منفی اعلام شد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با خبرنگار “سیرجان خبر” اظهار داشت: هفته گذشته دو فرد مشکوک با احتمال ابتلاء به ویروس کرونا در بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان سیرجان بستری شدند که یکی از آنها دختر دانشجوی قمی و دیگری سرباز جوانی بود.

موقری در ادامه افزود: این دو فرد مشکوک به بیماری کرونا ۳ روز پیش از بیمارستان باحال کاملا مساعد مرخص شدند و شب گذشته جواب تست کرونا آنها منفی اعلام شد.

وی علت تاخیر در اعلام جواب آزمایش این دو فرد را حجم کاری بسیار زیاده آزمایشگاه تست کرونا در تهران دانست و افزود: با وجود وارد کردن کیت های تست کرونا روند اعلام جواب آزمایش های کرونا تسریع یافته است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان افزود: دو مورد جدید مشکوک به کرونا در بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان بستری شدند و بررسی های لازم و تست کرونا جهت تشخیص این بیماری در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: ۷ مورد بیماری تنفسی هم طی چند روز گذشته در بیمارستان بستری شده و از آن ها تست بیماری کرونا گرفته شده است.

دکتر موقری اظهار داشت: مردم شهرستان سیرجان از ویروس کرونا حراس نداشته باشند ولی این بیماری را جدی بگیرند و از سفر های غیر ضروری اجتناب کنند زیرا استانها و شهرهای همجوار درگیر این بیماری شده اند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی در پایان گفت: در هفته جاری شاهد افزایش آمار در کشور و همه گیری ویروس کرونا خواهیم بود که می‌طلبد شهروندان سیرجانی و استان کرمان به شدت نکات بهداشتی را رعایت کنند و شستن مکرر دست ها با مایع دستشویی به مدت ۲۰ ثانیه و اجتناب از دست دادن ور بوسی کردن از ابتلا این بیماری پیشگیری کنند و انشالله با تلاش کادر پزشکی و با همکاری شهروندان کرونا را شکست می دهیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده