ساعت: 09:36 منتشر شده در مورخ: 2020/05/6 شناسه خبر: 58877

رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در سیرجان ۶۶ مرکز توزیع مواد غذایی به دلیل تخلفات بهداشتی پلمپ شده اند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با خبرنگار “سیرجان خبر” اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در سیرجان ۶۶ مرکز توزیع مواد غذایی و ۳۶ اماکن عمومی شامل کافی شاپ چایخانه ها و… به دلیل تخلفات بهداشتی پلمپ شده اند.

صادق صادقی افزود: همچنین در این مدت ۴۳۷۰ کیلوگرم جنس فاقد مشخصات بهداشتی و ۵۸۰ لیتر ماده ضدعفونی کننده جعلی توقیف و معدوم شد.

وی که هماهنگی و جلب مشارکت ها بین بخشی و برون بخشی را از نقاط قوت این روزها دانست، ادامه داد: در یک کار جهادی و کم نظیر با اقدامات آموزشی و اجرایی شامل ۵۴۲۸ بازدید از مراکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و ۵۷۴۱ بازدید از صنوف کارگاهی، صنایع و معادن مجموعا بالغ بر ۵۰ هزار نفر از صنوف، صنایع و معادن، نهادها و سایر بخش‌ها در موضوع پیشگیری از بیماری کرونا آموزش داده شدند.

صادقی اظهار کرد: بازدید مستمر بازرسان بهداشت محیط از جایگاههای سوخت بازدید، زندان، کمپ های کارگری، محل های تجمعی دیگر از جمله مراکز بازپروری، ادارات، بانک ها و نقش موثری در پیشگیری و کاهش بار این بیماری در شهرستان داشته است.

رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی سیرجان تاکید کرد: برنامه بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا با همکاری بسیج و گروه‌های مردمی با نظارت بهداشت محیط به خوبی در شهرستان اجرا شد در این برنامه ۳۵ تیم اجرایی، سالم سازی محیط را اجرا نموده و تا به امروز ۷۴۲۵ محل را گندزدایی کرده اند و علاوه بر آن نحوه ضدعفونی منازل افراد بیمار با حضور درب منزل آموزش داده شده است.

وی ادامه داد: پس از ابلاغ گام دوم فاصله گذاری ۲۲ اکیپ بازرسی در طی دو هفته بیش از ۵ هزار واحد صنفی شهرستان را بازدید و آموزش ثبت نام در سامانه داشته اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده