به گزارش“سیرجان خبر” طی مراسمی دبیرستان پسرانه نمونه امام صادق (ع) سیرجان به بهره‌برداری رسید و 214 دانش‌آموز این مدرسه از کلاس درس مقاوم و مناسب برخوردار شدند.

غلامرضا رجایی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این واحد آموزشی با هزینه 15 میلیارد ریال از اعتبارات ملی و نوسازی مدارس استان و با مساحت 5 هزار، زیربنای 2 هزار متر مربع، حصار‌کشی 350 متر مربع و 14 کلاس درس به اتمام رسیده است.

وی از ساخت 16 واحد آموزشی ‌با ظرفیت 67 کلاس درس در شهرستان سیرجان خبر داد و افزود‌: این واحدهای آموزشی تا دهه فجر امسال و آغاز سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری می‌رسند.

رجایی از عملیات اجرایی و در حال ساخت‌ 292 واحد آموزشی دیگر در سطح استان هم خبر داد و گفت‌: این واحدهای آموزشی در طرح‌های تخریب و بازسازی و ساخت خیران استانی دارای یک هزار و 330 کلاس درس هستند که پیشرفت کاری 5 تا 50 درصد را داشته‌اند و برای اتمام آنها 150 میلیارد تومان نیاز است که در صورت تامین اعتبار تا سال آینده به مرحله تحویل می‌رسند.

رجایی اعتبار تخصیصی به سیستم گرمایشی مدارس استان کرمان را رضایت‌بخش دانست و گفت: با این اعتبار مشکلات نصب سیستم‌های گرمایشی در مدارس استان را نخواهیم داشت.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز برون رفت از مشکلات را نتیجه همکاری همه دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود‌: آموزش و پرورش زیربنای همه برنامه‌ها و تولیدات پیشرفت کشور است و نباید از طرح‌های آموزش و پرورش نتیجه‌گیری فوری بخواهیم.