footbal tim meliبه گزارش “سیرجان خبر” به نقل از  تسنیم، تیم‌های ملی ایران و تایلند در سومین دیدار خود در گروه B مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا از ساعت 19 (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و این دیدار با نتیجه 2 بر یک به‌سود ایران به پایان رسید. سید جلال حسینی(67) و رضا قوچان‌نژاد(70) برای تیم ایران گلزنی کردند و تک‌گل تایلند را ترادسیل در دقیقه 80 زد.

نیمه نخست:

در شرایطی که این بازی تا دقیقه 12 اتفاق خاصی نداشت اشکان دژاگه از سمت راست دروازه تایلند توپی را ارسال کرد تا سرزن‌های ایران استفاده کنند اما نتوانستند از این فرصت بهره‌ای ببرند.

دقایقی بعد بیک‌زاده از طرف دیگر توپی را ارسال کرد و خلعتبری برای زدن ضربه بلند شد اما توپ او نیز به موقعیت خاصی تبدیل نشد اما در ادامه دژاگه از خط آفساید مدافعان تایلند رد شد و موقعیت خوبی داشت اما توپش از بالای دروازه به بیرون رفت. این خطرناک‌ترین موقعیت ایران تا دقیقه 15 بازی بود.

دو دقیقه بعد تایلند موقعیتی به دست آورد که رحمان احمدی توانست توپ را جمع کند.

در ادامه رضا قوچان‌نژاد توپی را برای دژاگه که با مدافع تایلند در حال حرکت بود فرستاد و قبل از مهاجم ایران، مدافع تایلندی با ضربه سر قصد دفع کردن توپ را داشت که نزدیک بود دروازه خودشان را باز کند.

جواد نکونام دیگر بازیکن ایران بود که برای چندمین بار قصد داشت با ضربه سر ایران را به گل برساند اما او هم نتوانست ره به جایی ببرد.

نیمه نخست این بازی در شرایطی بدون گل به پایان رسید که بیشتر زمان توپ و میدان در اختیار سفیدپوشان ایران بود اما شاهد دیداری کسل‌کننده بودیم.

نیمه دوم:

نیمه دوم این دیدار نیز مانند 45 دقیقه ابتدایی بسیار سرد و کسل‌کننده پیگیری شد. سردی بازی به تماشاگران کم‌تعداد بازی که شمارشان به 5 هزار نفر هم نمی‌رسید تأثیر گذاشت و آنها به تشویق دایی، برخی از بازیکنان پرسپولیس و تیم ملی تایلند پرداختند.

در دقیقه 67 این سید جلال حسینی بود که کار مهاجمان تیم ملی را انجام داد و توانست از پشت مدافعان تایلند فرار کند و با یک ضربه بغل پا دروازه سرخ‌پوشان تایلند را باز کند.

دو دقیقه رضا قوچان‌نژاد توانست روی پاس دقیق کریم انصاری‌فرد برای دومین بار دروازه تایلند را باز کند تا در مجموع 8 بازی ملی 6 گل زده باشد.

قوچان نژاد چند دقیقه بعد خواست یک‌بار دیگر دروازه تایلند را باز کند اما داور به‌خاطر آفساید از ادامه حرکت او جلوگیری کرد.

در دقیقه 80، ترادسیل از پشت محوطه 18 قدم ایران با یک شوت دروازه رحمان احمدی را باز کرد تا اختلاف به یک گل برسد.

محمدرضا خلعتبری روی پاس قوچان‌نژاد در چند قدمی دروازه تایلند صاحب توپ شد اما ضربه او با دخالت دروازه‌بان تایلند به‌شکل خطرناکی به بیرون رفت.

در دقایق پایانی بازی کریم انصاری فرد در حالی که در موقعیت گلزنی مناسبی قرار داشت خودش به‌سمت دروازه ضربه نزد و خواست قوچان‌نژاد را صاحب توپ کند اما این کار او باعث شد ایران نتواند به گل سوم برسد. انصاری‌فرد دوباره صاحب موقعیت شد اما توپش با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت تا این دیدار با برتری 2 بر یک تیم کشورمان خاتمه یابد.

ایران با این پیروزی 7امتیازی شد و صدرنشین گروه B ماند.