به گزارش “سرجان خبر” گرما، آرامش و خونسردي را در هنگام رانندگي سلب مي‌كند،؛ به طوري كه هواي گرم بالاي 27 درجه عكس‌العمل راننده را 0.03 ثانيه كندتر مي‌كند. در چنين شرايطي، راننده رفتاري متفاوت با ديگران خواهد داشت كه در نهايت خستگي، بي‌حوصلگي و عدم تمركز را در پي دارد و حوادث رانندگي در همين صدم ثانيه‌ها رخ مي‌دهد.

فرمانده پلیس راه سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ما به رانندگان توصيه كرد:در ساعات گرم(ظهرها) رانندگي نكنيد. در هنگام توقف، خودرو را در زير نورآفتاب پارك نكرده و سيستم خنك‌كننده و سرمايشي خودرو را مورد بازديد قرار داده و از سالم بودن آن مطمئن باشيد. روغن ترمز خودرو را بازديد كنيد، جوش نيامده باشد(در اين صورت خاصيت خود را از دست مي‌دهد.)

مهدی سلیمی گفت: نوشيدني‌هاي خنك بنوشيد. آرامش و تمركز خود را حفظ كنيد. سرنشينان و به خصوص بچه‌ها به مدت طولاني در يك اتومبيل پارك‌شده منتظر نباشند. بعد از 2 ساعت رانندگي، به مدت 10 دقيقه در يك محل مناسب استراحت كنيدآب کافي همراه خود داشته باشيد. وسايل مصرفي خودرو مانند لامپ و تسمه پروانه را همراه داشته باشيد.

وي تصريح كرد: درهواي گرم سطح جاده نرم است و به اصطلاح قيرزدگي به وجود مي‌آيد و بايد در هنگام پيچيدن به طرفين و ترمز كردن، بسيار مراقب باشيد.