به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”،  این روز ها شهر سیرجان پذیرای مهمانان نوروزی است، هر گوشه از پارک ها و مکان های تفریحی که نگاه کنی رد پایی از مسافران را خواهی دید.

سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهر ستان سیرجان نیز در گفت وگو با خبرنگار ما در خصوص اقدامات این اداره در ایام نوروز گفت: نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیرجان همزمان با آغاز سال نو در قالب 25 غرفه در محل پارک مسافر راه اندازی شده است که هنرمندان سیرجانی آثار خود را در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار دادند.


رضا عرفانی ادامه داد: همچنین نمایشگاه سنگ های قیمتی و زیور آلات در محل بادگیر چپقی دایر شده است که دو سیاه چادر عشایر نیز در پارک مسافر به منظور آشنایی با فرهگ اصیل عشایر سیرجان و فروش محصولات طبیعی و دامی این قوم بر پا شده است.
همچنین مسئول روابط عمومی شهرداری سیرجان نیز در خصوص اقدامات این مرکز در ایام نوروز گفت: اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي، تجهيز و راه اندازي ايستگاه هاي سي ان جي، خط كشي معابر، رنگ آميزي و نصب مبلمان پاركي جديد، پاکسازی و تنظیف معابر، گل كاري بهاري، نصب المان های شهری از اقدامت شهرداری در خصوص زیبا سازی شهر در این ایام بوده است.


وی بیان کرد: چاپ نقشه و برشور معرفي شهر، استقرار كمپ هاي استقبال از میهمانان در مبادی ورودی به شهر، از اقدامات صورت گرفته در طرح نوروزی شهرداری سیرجان است.
به گزارش “سیرجان خبر “، هر چند بسیاری از کمبود های رفاهی نوروز 94 در سیرجان احساس می شود اما تلاش دستگاههای اجرایی شهرستان برای رفاه مهمانان نوروزی نسبتا راضی کننده است.