Servat seke dolaRبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،بدهی آمریکا که بالغ بر ۱۷ تریلیون دلار ‌ است، برای حمل و نقل آن نیازمند 8500 هواپیما و 16 میلیون چمدان مسافرتی است.

النشره لبنان با تحلیل بدهی‌های مالی آمریکا و حمل و نقل آن در گزارشی آورده است: بدهی‌های امسال آمریکا به حد و رقمی رسیده است که فکر انسان از پرداختن به آن عاجز است و نمی‌توان آن را باور کرد.

اگر بخواهیم این پول‌های بدهی که به میزان 16.7 تریلیون دلار است، را در یک جا جمع کنیم همانند سیل می‌شود.

با توجه به اینکه پول 100 دلاری رقمی بالا است و برحسب آن باید گفت که هر 10 هزار دلار آمریکا از 100 بسته 100 دلاری تشکیل شده است و اگر بخواهیم این مقیاس را در یک تریلیون دلار حساب کنیم، نیازمند 100 میلیون از این بسته‌های 100 دلاری هستیم.

برای اینکه شکل این ارقام و اعداد بهتر در ذهن شما حک شود این گونه محاسبه می‌کنیم که اگر بخواهیم یک زمین فوتبال را با پول فرش کنیم نیازمند یک تریلیون پول هستیم که همه پول‌ها هم 100 دلاری باشد.

نباید فراموش کرد، برای حمل این پول نیازمند یک میلیون چمدان هستیم.

این محاسبه تنها برای بخشی از این بدهی‌ها است که متصور شدیم.

حال که بدهی آمریکا به سطح 16.7 تریلیون دلار می‌رسد می‌توان اینگونه محاسبه کرد که برای حمل این پول به صورت نقدی و برگه های 100 دلاری نیازمند 16 ملیون و 700 هزار چمدان مسافرتی هستیم.

در ادامه این گزارش به حمل و نقل این میزان پول اشاره شده و آمده است: این میزان بدهی آمریکا را اگر بخواهیم با ناوگان هواپی حمل کنیم، نیاز به 500 هزار هواپیما باربری داریم.

بر اساس گفته یکی از کارگران شرکت هواپیمایی العربیه نت؛ هواپیمای باربر می‌تواند هزار تا دو هزار چمدان را جابجا کند و این به میزان حجم چمدان‌ها و نوع هواپیما بستگی دارد.

این کارمند خدمات هوایی معتقد است: هیچ دولت و شرکت هوایی در جهان وجود ندارد که این میزان ناوگان هوایی و یا حتی نصف این میزان هواپیما را در خدمت داشته باشد.

اگر فرض را بر این بگیریم که یک تریلیون دلار پول نیازمند 500 هواپیمای باربری باشد، به طور خلاصه می‌توان به این نتیجه رسید که 8500 هواپیمای باربری برای حمل بسته‌های پول‌ 100 دلاری نیازمند است.

بدهی‌های امریکا شش برابر تولید ناخالص داخلی 22 کشور عربی است که به میزان 2.5 تریلیون دلار است.

حال با این آمار و ارقام می‌توان تصور کرد که بحران مالی آمریکا به خاطر بدهی‌ها چقدر است که سر به فلک می‌کشد.

به گزارش فارس، باراک اوباما  در سخنانی پس از برون رفت موقتی کشورش از بحران بودجه‌ای و مالی، گفت: بحران اخیر به اعتبار و اقتصاد ما ضرر زد.