sazman hadafmandi yaraneبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،حمید عسگری رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها که به عنوان دومین رئیس این سازمان بوده است، قرار است، به زودی بنابر درخواست وزیر دفاع برای ادامه خدمت به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انتقال پیدا می‌کند.

هنوز معلوم نیست چه کسی جایگزین حمید عسگری در سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها می‌شود، البته گفته می‌شود با توجه به اینکه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور منتقل شده قرار است، ابتدا تکلیف تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور روشن شود و بعد از آن رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مشخص شود.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها که از سال 1389 همزمان با پرداخت یارانه نقدی زیر نظر نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد، وظیفه هماهنگی بین بانک‌های عامل پرداخت یارانه، مرکز آمار ایران، سازمان ثبت احوال کشور و وزارت اقتصاد برای پرداخت یارانه نقدی را برعهده دارد و در این مدت هیچ گونه حاشیه‌ای نداشته و فقط در قالب صدور اطلاعیه زمان پرداخت یارانه عمل کرده است.

بر خلاف آنچه برخی گفته‌اند، سازمان هدفمندی یارانه‌ها هرگز جامعه را دچار التهاب نکرده و سعی در رعایت بهداشت روانی جامعه داشته است، زیرا مخاطبان دریافت یارانه به وسعت کل ایران و حدود 74 میلیون نفر است و اگر قرار است رئیس سازمان تغییر کند،باید کسی در آن جایگاه قرار گیرد که با سخنان نسنجیده جامعه را دچار التهاب فکری نکند، بلکه وظیفه تصمیم‌گیری در مورد یارانه‌ها را به ستاد و کارگروه‌های تخصصی واگذار نماید.

البته دولت برای شناسایی دهک‌های پردرآمد جامعه کافی است، از طریق مبنا قرار دادن حساب یارانه‌ای افراد و اتصال سایر حساب‌های بانکی به این حساب به راحتی به درآمد افراد آگاهی پیدا کند.