dam shahrdariبه گزارش“سیرجان خبر” علیرضا زینلی‌پور با بیان اینکه ساخت میدان دام جدید در دستور کار شهرداری قرار گرفت، اظهار داشت: با موافقت شورای شهر تا پایان سال جاری میدان دام به مکان جدیدش منتقل می‌شود.

وی افزود: این میدان دام با 70 غرفه سقف‌دار آغاز به کار می‌کند و با توجه به اینکه میدان دام در محدوده شهری واقع شده، انتقال آن یکی از نیازهای شهری است، زیرا در این مکان نمی‌توان نظارت کافی را انجام داد و قاچاق دام صورت می‌گیرد.

زینلی‌پور ابراز داشت: نگهداری زنده گوسفند در محدوده شهر مشکلات بهداشتی زیادی دارد و ما از فروشندگان تقاضا داریم تا برای تهیه غرفه‌های جدید هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی در ادامه از خرید سردخانه خنک کننده لاشه در کشتارگاه سیرجان خبر داد و گفت: با پیگیری‌های شبکه دامپزشکی و همکاری شهرداری و شورای شهر خرید سردخانه عظیم خنک کننده لاشه در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم به زودی این سردخانه خریداری شود و سیرجان یکی از 20 شهر کشور می‌شود که این خنک کننده را دارد.

وی مهمترین کاربرد این خنک کننده را جلوگیری از بیماری «تب کریمه کنگو» عنوان کرد و متذکر شد: لاشه گوسفند و گوساله پس از کشتار یک روز در این یخچال نگهداری می‌شود و تب کریمه کنگو را در صورت وجود داشتن از بین می‌برد.

زینلی‌پورد تصریح کرد: با همکاری شهردار و شورای شهر جدید زیدآباد اقدامات خوبی در زمینه کشتارگاه انجام شده و کشتارگاه زیدآباد کاملا بهداشتی به ذبح دام می‌پردازد.

وی افزود: کشتارگاه پاریز وضعیت  بسیار نامناسبی دارد و ما از مسئولان شهرستان و شهر پاریز تقاضا داریم تا این موضوع را هر چه سریع‌تر رسیدگی کنند.