“سیرجان خبر” جورج در دهه 1960 از صلیب سرخ کمک گرفت تا برادرش را پیدا کند اما نتیجه‌ای نداشت. او به‌اندازه‌ای از دست خانواده اش به خاطر مخفی نگه‌داشتن این راز  ناراحت بود که همان سال از آن‌ها جدا شد و به کالیفرنیای آمریکا مهاجرت کرد و تا به امروز نیز همان‌جا مانده است.

خوشبختانه سال گذشته پُزنانسکی اطلاعاتی درباره مادر بیولوژیکی و برادرش به دست آورد. ظاهراً مادر دوقلوها، الیزابت یانوسکا که کاتولیکی لهستانی بود پس‌ازآنکه در بحبوحه جنگ جهانی دوم از کمپ آلمانی کارگران آزاد شد، در تاریخ یک ژوئن 1946 در کاسل زایمان کرد، اما به دلیل  وخامت وضعیت جسمی‌اش، سازمان صلیب سرخ لهستان نوزادان را به لهستان بازگرداند و دو خانواده مختلف آن‌ها را به فرزندخواندگی پذیرفتند و طبق قانون هم مادر اجازه نداشت محل اقامتشان را پیدا کند و مجبور شد دست از جست‌وجو بردارد. وی در سال 1952 از دنیا رفت. پدر اصلی‌شان نیز سربازی آمریکایی بود که پیش از تولد آن‌ها به آمریکا بازگشت.

در نهایت پُزنانسکی از برنامه صلیب سرخ بانام «ازسرگیری روابط فامیلی» (Restoring Family Links) برای یافتن اسکریزنکی کمک گرفت که این بار تلاش‌هایش نتیجه داد و در دیداری بسیار احساسی همدیگر را در لهستان ملاقات کردند.