×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 25 April , 2024
نصرالله: «مقاومت» طرح خاورمیانه بزرگ را ساقط کرد/ می‌خواهند کشورهایمان بازار محصولاتشان باشد/ فرمانده تروریست‌ها آمریکاست نه جولانی و الظواهری و البغدادی

به گزارش گروه بین الملل “سیرجان خبر” به نقل از فارس، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان جمعه‌شب در شب عاشورای حسینی شخصا در میان عزاداران حسینی در منطقه الرویس در ضاحیه در جنوب بیروت حضور یافت و سخنان مهمی ایراد کرد.

نصرالله در ابتدای این سخنرانی از همه کسانی که در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) مشارکت داشتند تقدیر کرد و آنان را یاوران این امام نامید.

نصرالله همچنین تشکر ویژه‌ای از ارتش و نیروهای امنیتی لبنان برای تامین امنیت برگزاری این مراسم کرد و گفت که امشب قصد دارد به برخی از اصول مواضع و ارتباط آن با مسائل منطقه بپردازد.

دولت‌های آمریکا در اهدافشان تفاوت ندارند تنها روش‌ها متفاوت است

دبیر کل حزب الله با اشاره به اینکه آمریکا از قدرت به شکل هوشمندانه استفاده می‌کند، گفت، در آمریکا برای پیگیری اهدافش فرقی میان دولت‌ها ندارد، بلکه روش‌هایشان با یکدیگر متفاوت است.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه واشنگتن و کشورهای غربی استعمارگر از جمله فرانسه و انگلیس درپی سلطه اقتصادی، سیاسی و نظامی بر منطقه‌اند،گفت، آنها برای عملی کردن این هدف، راهبرد و برای آن نقشه بلند مدت دارند.

سید حسن نصرالله افزود: هدف آمریکا این است که همه ملت های منطقه تابع و تسلیم او باشند و رژیم صهیونیستی را بپذیرند و اگر چنین نباشند، جنگ علیه‌ آنان آغاز خواهد شد.

وی با بیان این که آمریکا از ما می‌خواهد، رژیم صهیونیستی را بپذیریم، در غیر این صورت جنگ را به اشکال مختلف آغاز می‌کند، افزود: آنها (آمریکا و غرب) نفت و گاز و ثروت‌های دیگر منطقه را می‌خواهند، در ظاهر این ثروت، در اختیار دولت های عربی و اسلامی است، اما در حقیقت این دولت‌ها خودشان از تعیین قیمت نفت عاجزند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آنها می‌خواهند کشورهایمان بازاری برای محصولاتشان باشد و در این سال‌ها کشورهای مختلف عربی میلیاردها دلار از آنها سلاح خریدند، زیرا  آمریکا توسط صاحبان شرکت های نفتی و تسلیحاتی اداره می‌شود.

رژیم صهیونیستی ابزار سلطه آمریکا در منطقه

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود با اشاره به اینکه آمریکا می‌خواهد کشورهای منطقه سیاست خارجی، امنیتی، اقتصادی و نفتی هماهنگ با واشنگتن داشته باشند، افزود: رژیم صهیونیستی به تنهایی دلیلی برای سلطه آمریکا نیست بلکه خودش ابزار این سلطه است؛ به همین دلیل در همه جا از حمایت واشنگتن برخوردار است و از آن در مقابل هر حمله‌ای حمایت می‌شود.

سید حسن نصرالله در ادامه تصریح کرد که اگر آمریکا تضعیف شود، رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در این منطقه زندگی کند و ملت فلسطین هستند که دارند بار سلطه آمریکا را بر منطقه می‌پردازند.

نصرالله با اشاره به این که آمریکا هم در جنایات ارتش رژیم صهیونیستی و بنیامین نتانیاهو همدست هستند، گفت: در چارچوب طرح آمریکا در منطقه، دولت اسلامی و عربی حق ندارد قوی باشد و هر دولت مستقلی  که درپی منافع ملت خود باشد و تلاش کند به پیشرفت اقتصادی برسد، هدف جنگ آمریکا قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که تمام حرف‌های آمریکا درباره حقوق بشر و دموکراسی دروغ است، زیرا سرشناس‌ترین دیکتاتورهای منطقه مورد حمایت اوست، گفت امریکا از فاسدترین نظام‌های سیاسی منطقه که نه قانون دارند، نه انتخابات، نه گردش نخبگان و نه آزادی است و این بدان معناست که هرچه آمریکا از دموکراسی و انتخابات و حقوق بشر و مبارزه با فساد حرف می‌زند دروغ و فریبکاری است و متاسفانه برخی ملت‌ها فریب این دروغ‌ها را خورده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به جنجال آمریکا در منطقه علیه برنامه هسته‌ای ایران گفت: ببینید آمریکا با این برنامه چگونه برخورد کرد و زمانی که آمریکا بخواهد ملتی را هدف قرار دهد، چگونه دروغ پردازی می‌کند تا ملت و رهبرانش را تسلیم کند.

سرشناس‌ترین دیکتاتورهای منطقه، مورد حمایت آمریکا

سید حسن نصرالله افزود: آمریکا می‌گفت که ایران درپی سلاح اتمی است و پس از آن گفت که ایران این سلاح را ساخته و مخفی کرده است و براین اساس بر ایران فشار آورد تا ایران تسلیم شود و برای این هدف ۱۳ سال دروغ گفتند.

وی با اشاره به این که آمریکا برای عملی کردن این هدفش ۱۳ سال دروغ گفت، ابراز داشت که برخی از کشورهای عربی در این میان از خود آمریکا، آمریکایی‌تر بودند.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: باید براین اساس امور کنونی در منطقه را درک کنیم که رژیم صهیونیستی و آمریکا در سال‌های اخیر شکست‌های متعددی را در منطقه از جمله عراق، افغانستان پذیرفتند و پس از آن امریکا وارد خط جدیدی شده که جنگی جدید است.

وی با اشاره به اینکه این جنگ جدید علیه هرکسی است که هژمونی آمریکا را رد کند و تسلیم نشود، گفت: جنگ در عراق و سوریه جنگی واحد است هرچند اشکال آن متفاوت باشد. اینکه کشورهای عربی و غربی و منطقه ده‌ها هزار تروریست تکفیری را جمع کردند و به آنها سلاح و پول دادند بدون موافقت آمریکا بود؟ نه بلکه این طرحی آمریکایی بود که در آن دیگر کشورها هم حضور داشتند.

وی با بیان اینکه جنگ کنونی در منطقه به رهبری آمریکاست تاکید کرد که آمریکا و دوستانش در منطقه به داعش در عراق کمک کردند تا ملت عراق را تسلیم خود کنند.

دبیرکل حزب الله با اشاره به اینکه امروز در سوریه و عراق تروریست‌ها اعم از تکفیری و لائیک در راسای خدمت به منافع آمریکا می‌جنگند تا سوریه را تسلیم کنند، اظهار داشت که جنگ‌هایی که در منطقه جریان دارد هدفش تسلیم کردن ملت های منطقه در برابر اراده دولت آمریکاست و کسانی که می‌خواهند این جنگ را جنگ سنی-شیعه نشان دهند در این راستا هستند.

وی با بیان اینکه جنگ شیعه و سنی خواست آمریکاست، اظهار داشت که رهبران مذهبی سنی و جریان‌های سیاسی و نخبگانشان در جهان اسلام باید در راستای عدم تبدیل این نبرد به جنگ شیعه و سنی تلاش کنند.

آمریکا برای این دنبال جنگ شیعه-سنی است تا ارتش تنبل‌ها در کنارش بیاید

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: آنها برای این گفتند که این جنگ مذهبی است تا تنبل ها و ارتش تنبل‌ها و مزدوران را در این جنگ در کنار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا می خواهد در عراق، سوریه و طی چند ماه اخیر در یمن به دنبال سردرگم کردن مسلمانان اهل سنت برای جنگ نیابتی است که هدف نهایی آن هژمونی آمریکاست، افزود: مقاومت در لبنان، سوریه، فلسطین و ایران طرح آمریکا در خاورمیانه جدید را به شکست کشاندند و از نظر واشنگتن باید هزینه این مسئله را بپردازند و ما باید این حقیقت را درک کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در این شب عاشورا باید حق را بگوئیم و این حقیقت را بگوئیم که جنگ جاری در منطقه برای اصلاحات، دموکراسی و حقوق بشر و یا یافتن راه حل برای مشکلاتی چون فقر و جهل نیست بلکه جنگ با تمام کسانی است که تسلیم شدن را رد کردند و از پذیرش طرح آمریکا سرباز زدند.

وی افزود: فرمانده جبهه مقابل الجولانی، الظواهری و البغدادی نیست بلکه آمریکاست و در جبهه ما هرکسی که تسلیم در برابر امریکا را رد کند حضور دارد و این توصیفی حقیقی از اوضاع کنونی منطقه است.

وی با تشبیه شرایط امروز منطقه با جنگ میان امام حسین(ع) و یزیدیان گفت: می‌گویند که اگر تسلیم نشوید به شما اعلام جنگ می کنیم و علیه شما انتحاری می فرستیم همانطور که یزید و ابن زیاد به امام حسین(ع) در کربلا می‌گفتند اگر بیعت نکنید شما را می‌کشیم و سر از تنتان جدا می کنیم.

سید حسن نصرالله با اشاره اینکه جنایات تکفیری‌ها همانند جنایات یزیدیان در حمله به مدینه و نبرد با امام حسین(ع) است، گفت: امروز ما در نبرد با طرح آمریکا برای جنگ با تکفیری‌ها هستیم و در برابر ما دو گزینه است تسلیم و ذلت یا جنگ، بازهم می‌گوئیم همانگونه که طی سال‌ها گفتیم در چندین عرصه در حال نبرد با دشمنان هستیم و به همه کسانی که ما را تهدید می کنند می‌گویئم که «هیهات من الذله».

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.