به گزارش“سیرجان خبر” بر اساس برنامه سازمان ليگ برتر فوتبال، سه بازي از هفته سيزدهم روز گذشته برگزار شد و امروز جمعه 26 مهر چهار ديدار از اين هفته پيگيري مي شود و همچنين پرونده بازي هاي هفته سيزدهم با بازي دو تيم فوتبال استقلال مقابل نفت تهران بسته مي شود.

  

** داماشي ها بدنبال شکستن رکورد سرخپوشان

تيم فوتبال پرسپوليس تهران در اين هفته در ساعت 18 ميزبان داماش گيلان خواهد بود و با توجه به اينكه تنها 2 هفته ديگر به پايان نيم فصل اول باقي مانده است، علي دايي با توجه به حواشي اخير داوري همچنان اجازه نمي دهد اين افكار غلط، ذهن او و بازيكنان سرخپوش پايتخت را تحت تأثير قرار دهد و در صدد كسب سه امتياز اين ديدار از ياران افشين ناظمي است تا بتواند جايگاه خود را از رتبه پنجمي در جدول رده بندي ارتقاء دهد و عنوان قهرماني نيم فصل را از آن خود کند.

اما در سوي ديگر داماش گيلان نيز تشنه پيروزي است زيرا تاكنون ناظمي توانسته از 12 بازي گذشته خود تنها 14 امتياز بدست آورد و جايگاه نهم جدول رده بندي را به خود اختصاص بدهد.

 

**حسن فرکي جاي پاي خود را محکمتر مي کند؟!

دومين ديدار مهم ليگ برتر در اين هفته، مصاف 2 تيم تراكتورسازي تبريز و فولاد خوزستان است اين ديدار از اين حيث جالب توجه خواهد بود كه هم جلالي و هم فركي تجربه سرمربيگري در فولاد خوزستان را دارند ضمن اينكه هر 2 تيم براي كسب عنوان قهرماني در اين فصل تلاش مي كنند و از جايگاه خوبي هم در جدول رده بندي برخوردارند زيرا در حال حاضر فولاد با 25 امتياز در صدر جدول قرار دارد و تراكتورسازان با 22 امتياز جايگاه سوم جدول رده بندي را از آن خود كرده است.

حال بايد ديد كه مجيد جلالي مي تواند زمام اين بازي سخت و نفس گير را در دست گيرد يا حسين فركي جاي پاي خود را در صدر جدول سفت تر مي كند.

  

** سايپا – سپاهان و جنگ مربيان خارجي

تيم فوتبال سپاهان اصفهان در هفته سيزدهم ميهمان سايپاي البرز خواهد بود اين بازي در حالي پيگيري ميشود كه سايپا در هفته گذشته موفق شده با نتيجه 2 بر يك گسترش فولاد تبريز را از سد راه خود بردارد و با 16 امتياز جايگاه خود را در رتبه هفتم جدول رده بندي تثبيت كند.

اما در سويي د يگر سپاهان كه در بازي هفته دوازدهم با نتيجه تساوي صفر بر صفر به مس كرمان رضايت داد همچنان براي كسب صدرنشيني خواهد جنگيد زيرا ياران كرانچار اكنون با 22 امتياز در رتبه دوم جدول رده بندي هستند و پيروزي در برابر شاگردان فيرات مي تواند آن ها را به اهدافشان نزديك كند.

**طلوع فجر در كرمان

تيم فوتبال فجر سپاسي شيراز اين هفته ميهمان كرماني ها خواهد بود و پرويز مظلومي تازه نفس و ياوري كهنه كار با توجه به اينكه در بازي هاي گذشته خود نتيجه اي بهتراز تساوي كسب نكرده اند سعي دارند تا سه امتياز اين ديدار را از آن خود كنند چرا كه جايگاه هر 2 تيم در قعر جدول رده بندي قرار دارد و مسي ها تنها با كسب شش امتياز از 11 بازي گذشته خود در رتبه شانزدهم جدول رده بندي قرار دارند و فجري ها با كسب 10 امتياز از بازي هاي خود جايگاه چهاردهم جدول رده بندي را به خود اختصاص داده اند.